Baltic Cliff Apartamenty
Niechorze
Baltic Cliff Apartamenty
Kolej Wąskotorowa w Niechorzu
29 minut
Kolej Wąskotorowa w Niechorzu
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
ok. 1.4km
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
Latarnia Morska w Niechorzu
ok. 0.2km
Latarnia Morska w Niechorzu
X
Baltic Cliff Apartamenty
Baltic Cliff Apartamenty
X
Kolej Wąskotorowa w Niechorzu
Kolej Wąskotorowa w Niechorzu   Na terenie Pomorza Zachodniego na początku XX wieku istniała sieć kolei wąskotorowych użytku publicznego o łącznej długości 740 kmtorów i była jedną z największych tego typu w Europie.  W latach 20. i 30. XX wieku niektóre z nich przebudowano na rozstaw toru 1435 mm tak, że do 1939 roku istniało jeszcze około 640 km linii wąskotorowych. Dążąć do centralizacji zarzązania już w 1937 roku utworzono LBD (Landesbahndirektion) z siedzibą w Szczecinie, z której w roku 1940 powstała PLB (Pommersche Landesbahnen). W wyniku tego poszczólne koleje utraciły możliwość zarządzania, a PLB przejęła ich majątek i własność prawną. W 1945 roku koleje te przejęły PKP, jednak ze względu na duże zniszczenia wojenne oraz kradzież infrastruktury, niektóe odcinki nie zostały już odbudowane. Do Gryfickiej Kolei Wąskotorowej należało łącznie 175,6 km torów. Pierwsza linia z Gryfic do Niechorza została uruchomiona w 1896 roku, a 2 lata później oddano do eksploatacji linię z Gryfic do Dargosłąwia. Obecnie czynna jest tylko jedna linia o długości 39,5 km z Gryfic przez Trzęsacz, Rewal, Śliwin i Niechorze do Pogorzelicy. Jest to 22% wszystkich linii dawnej GKW. Aktualnie podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową to niebywałe przeżycie. To jedyna kolej w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie. Syk pary buchającej z zabytkowej lokomotywy i multimedialne monitory w odnowionych wagonach to niezwykłe połączenie. Atrakcje na trasie kolejki: Gryfice - Zabytkowa parowozownia Popiele Rybokarty - Pałac Niedźwiedziska Modlimowo Paprotno Karnice Dreżewo - ruiny zespołu pałacowego Trzęsacz - ruiny kościoła z XIV wieku Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy Śliwin - jedyna wieś rolnicza Gminy Rewal Niechorze - Latarnia Morska Pogorzelica - trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża
X
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu jest placówką muzealną, która gromadzi i zabezpiecza zabytki związane z historią, tradycją i kulturą rybacką Pomorza Zachodniego. Wystawa rybołóstwa bałtyckiego, ukazuje specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawia wycinek z kultury pomorskiej. Na zewnątrz znajduje się wystawa kutrów rybackich, kótre zostały przekazana jako dar od okolicznych rybaków. W sezonie wakacyjnym organizowane są wystawy czasowe - należą do nich między innymi: historia mody i obyczajów plażowych, rybołóstwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, ryby akwariowe, sprzęt rybacki i inne. Do najciekawszych ekspozycji należy wystawa "Z lotu ptaka - wystawa dawnej fotografii lotniczej".
X
Latarnia Morska w Niechorzu
Latarnia Morska w Niechorzu Latarnia Morska w Niechorzu jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w pasie nadmorskim. Corocznie odwiedzana jest przez wiele tysięcy osób oraz licznie fotografowana i opisywana na łamach wielu artykułów. Ten niezwykle cenny zabytek powstał w XIX wieku a jej pierwsze uruchomienie miało miejsce w 1886 roku. W czasie działań wojennych pocisk artyleryjny zniszczył laternę, w której znajdowała się lampa i aparatura umożliwiająca świecenie latarni. W 1948 roku została ona odbudowana na podstawie starych oryginalnych dokumentów i oddana do użytkowania. Widok Latarni w Niechorzu został również wykorzystany w wielu różnych filmach. Jednym z najbardziej uznanych polskich filmów jest "Beata", w którym zagrali Pola Raksa i Marian Opania. Ciekawą informacją jest również budowa samego obiektu: 45 metrów wysokości, 37 km zasięgu światła. Wieża latarni została wybudowana z licowej cegły. W dolnej części ma przekrój czworokąta, natomiast w górnej ośmiokąta. Wierzchołek wieży wieńczy taras widokowy z balustradą, a na szczycie została umieszczona laterna, w której jako źródło światła wykorzystano aparat Fresnela I klasy.
Baltic Cliff Apartamenty
Baltic Cliff Apartamenty zobacz www »
Kolej Wąskotorowa w Niechorzu
Kolej Wąskotorowa w Niechorzu Więcej »
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu Więcej »
Latarnia Morska w Niechorzu
Latarnia Morska w Niechorzu Więcej »

Pakiety Pobytowe

Polecamy Państwu pakiety pobytowe. U nas każdy z Państwa zrelaksuje się oraz odpocznie w miejscu, gdzie panuje spokojny, dobry klimat.
Boże Ciało 2018 - pobyt 5 dni - rabat 50% za piąty dzień

Boże Ciało 2018 - pobyt 5 dni - rabat 50% za piąty dzień

5 dni, od 1 085 zł /os.
Wiosna nad morzem poza weekendem

Wiosna nad morzem poza weekendem

od 155 zł /os./noc
Majówka nad morzem 2018

Majówka nad morzem 2018

od 809 zł /os.
© 2018 - Baltic Cliff Apartments Spa & Wellness - wszelkie prawa zastrzeżone
HotelSystems
Przyjazd
Wyjazd