PL DE EN

Aktualności

balticcliff - Park Miniatur Latarni Morskich Park Miniatur Latarni Morskich Park Miniatur Latarni Morskich rozwiń szczegóły

Nieopodal Baltic Cliff Apartments Spa&Wellness u podnóża historycznej Latarnii Morskiej znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich. Jej celem jest stworzenie zarówno atrakcji turystyczno - edukacyjnej, jak i również centrum latarnictwa polskiego.

Odwiedzający Park mają możliwość zapoznania się ze wszystkimi latarniami z Polskiego Wybrzeża w skali 1:10. Informacje oprowadzających, jak również opisy przeszłości obiektów, zaznajomią wszystkich zwiedzających z ich walorami historycznymi. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu, oprowadzają również po niemiecku i angielsku. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 minut. Wszystkie modele są wykonane najnowszymi metadami techniki, z materiałów odpornych na oddziaływanie warunków atmosferycznych, co umożliwia wystawianie modeli w parkowym otoczeniu.

Zieleń, naturlane otoczenie, jak również filigranowe odtworzenie szczegółów są wyjątkową atrakcją tych pięknych zabytków Polskiego Wybrzeża.

balticcliff - Ruiny Kościoła w Trzęsaczu Ruiny Kościoła w Trzęsaczu rozwiń szczegóły

Ruiny Kościoła w Trzęsaczu to jedno z najbardziej fascynujących miejść na Polskim Wybrzeżu, po którym pozostała już dzisiaj wyłącznia ostatnia ściana - zabytek na skalę europejską. 

Ten murowany gotycki kościół wzniesiono na najwyższym w okolicy wzgórzu w odległości około 1800 metrów od morskiego brzegu. Przez stulecia Bałtyk przybliżał się do świątyni, dzięki czemu w 1750 roku urwisko oddalone już było zaledwie o 50 metrów a w 1850 roku tylko o 5 metrów. W 1874 kościół całkowicie zamknięto.

Katastrofa nastąpiła w 1901 roku, kiedy to do morza runęła cała północna ściana. W 1917 roku fale zabrały absydę i odtąd co kilkanaście lat morze zabierało kolejne fragmenty murów. Dziś na urwisku pozostała już tylko ściana południowa.

Kościół ten związany jest jednak z wieloma legendami. Jednak według najstarszych udokumentowanych podań - z kroniki pastora Gardesa z 1765 roku - stary Kościół w Trzęsaczu był trzecim chrześcijańskim kościołem na Pomorzu.

balticcliff - Park Wieloryba Park Wieloryba rozwiń szczegóły

Park Wieloryba w Rewalu to jedyne miejsce w okolicy, gdzie jednocześnie bawiąc się i ucząc, można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy - morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się gdzie jest Nemo a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.

Dzięki Parkowi Wieloryba dowiesz się również wielu ciekawych rzeczy - że meduzy są bez serca, że konic morski to ryba a ośmiornica potrafi odkręcić słoik i wiele wiele innych. Poznaj krainę Bałtyku, Piratów i papug, Potworów z głębin oraz Gigantów oceanów.

balticcliff - Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu Multimedialne Muzeum w Trzęsaczu rozwiń szczegóły

Multimedialne Muzeum na Klifie działa już od 2000 roku. W maju 2014 roku nastąpiło jednak otwarcie Muzeum w Trzęsaczu w zupełnie nowej odsłonie. We współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami, w odnowionych wnętrzach, przygotowano dla Państwa nowoczesną multimedialną ekspozycję, która zachwyci najbardziej wymagających gości.

Zamiast klasycznych eksponatów za szklaną szybą, proponowana jest niezwykła podróż w czasie, możliwa dzięki prezentacjom z dźwiękiem, światłem i obrazem. Multimedialne bodźce idealnie współgrają, oddziałując na wszystkie zmysły odwiedzających, przenosząc ich do fascynującego świata, w którym baśnie przeplatają się z żywą nauką.

Za pomocą nowoczesnych technologii opowiadana jest historia Ruin Kościoła w Trzęsaczu, znaczenie 15 południka, na którym leży Trzęsacz, tajemnicza legenda Zielenicy a także pokazywane jest jak na przestrzeni wieków toczy się walka człowieka z żywiołem.

Pomysłodawcą i założycielem Muzem był Władysław Jagiełło - wielki miłośnik Trzęsacza. Wymarzył on sobie miejsce, w którym historia regionu zostanie przedstawiona w sposób nowoczesny i przemawiający do odbiorców w każdym wieku. Na naszych oczach wizja ta stała się realnym i skończonym dziełem. W podziękowaniu za zasługi Muzeum do dzisiaj nosi jego imię.

Wyłącznie dla Gości Baltic Cliff Apartments Spa&Wellness wyjątkowa oferta: 10% rabatu na bilety wstępu do Muzeum Multimedialnego w Trzęsaczu. Rabat udzielany jest na podstawie hasła: "Baltic Cliff".

balticcliff - Opłata klimatyczna Opłata klimatyczna Informujemy o wprowadzeniu opłaty klimatycznej rozwiń szczegóły

Szanowni Państwo,

Od dnia 14.08.2014 roku wprowadzamy opłatę klimatyczną, którą należy uiścić w Recepcji.

Wszyscy Goście, którzy dokonali rezerwacji we wcześniejszym terminie, są zwolnieni z opłaty klimatycznej.

balticcliff - Roczna ocena Sanepidu Roczna ocena Sanepidu Roczna ocena stanu wody przez Sanepid Gryfice rozwiń szczegóły

Zgodnie z wymaganiem & 7 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015 r., poz 2016) zarządzający pływalnią w komunikacie zamieszczonym na tablicy informacyjnej w obiekcie oraz na stronie internetowej, informuje o ostatniej zbiorczej rocznej ocenie jakości wody na pływalni dokonywanej przez właściwego inspektora sanitarnego.

Zgodnie z wynikami prowadzonych badań i pomiarów, woda na pływalni Baltic Cliff w Niechorzu, ul. Klifowa 46, w tym wprowadzana na pływalnię spełnia wymagania mikrobiologiczne określone w załącznikach nr 1 i 2 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015 r., poz 2016). Nie spełnia wymagań fizykochemicznych w zakresie chloru związanego i wolnego jednak ustawodawca dopuszcza krótkotrwałe przekroczenia powyższych parametrów.

balticcliff - Kolej Wąskotorowa w Niechorzu Kolej Wąskotorowa w Niechorzu 29 minut rozwiń szczegóły

 

Na terenie Pomorza Zachodniego na początku XX wieku istniała sieć kolei wąskotorowych użytku publicznego o łącznej długości 740 kmtorów i była jedną z największych tego typu w Europie. 

W latach 20. i 30. XX wieku niektóre z nich przebudowano na rozstaw toru 1435 mm tak, że do 1939 roku istniało jeszcze około 640 km linii wąskotorowych. Dążąć do centralizacji zarzązania już w 1937 roku utworzono LBD (Landesbahndirektion) z siedzibą w Szczecinie, z której w roku 1940 powstała PLB (Pommersche Landesbahnen). W wyniku tego poszczólne koleje utraciły możliwość zarządzania, a PLB przejęła ich majątek i własność prawną. W 1945 roku koleje te przejęły PKP, jednak ze względu na duże zniszczenia wojenne oraz kradzież infrastruktury, niektóe odcinki nie zostały już odbudowane.

Do Gryfickiej Kolei Wąskotorowej należało łącznie 175,6 km torów. Pierwsza linia z Gryfic do Niechorza została uruchomiona w 1896 roku, a 2 lata później oddano do eksploatacji linię z Gryfic do Dargosłąwia.

Obecnie czynna jest tylko jedna linia o długości 39,5 km z Gryfic przez Trzęsacz, Rewal, Śliwin i Niechorze do Pogorzelicy. Jest to 22% wszystkich linii dawnej GKW.

Aktualnie podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową to niebywałe przeżycie. To jedyna kolej w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie. Syk pary buchającej z zabytkowej lokomotywy i multimedialne monitory w odnowionych wagonach to niezwykłe połączenie.

Atrakcje na trasie kolejki:

 • Gryfice - Zabytkowa parowozownia
 • Popiele
 • Rybokarty - Pałac
 • Niedźwiedziska
 • Modlimowo
 • Paprotno
 • Karnice
 • Dreżewo - ruiny zespołu pałacowego
 • Trzęsacz - ruiny kościoła z XIV wieku
 • Rewal - Wybrzeże klifowe - Centrum Gminy
 • Śliwin - jedyna wieś rolnicza Gminy Rewal
 • Niechorze - Latarnia Morska
 • Pogorzelica - trasa widokowa przy rezerwacie ptactwa wodnego na jeziorze Liwia Łuża

balticcliff - Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu Zapraszamy do odwiedzenia tej niezwykłej atrakcji Niechorza rozwiń szczegóły

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu jest placówką muzealną, która gromadzi i zabezpiecza zabytki związane z historią, tradycją i kulturą rybacką Pomorza Zachodniego.

Wystawa rybołóstwa bałtyckiego, ukazuje specyfikę zawodu rybaka oraz przedstawia wycinek z kultury pomorskiej. Na zewnątrz znajduje się wystawa kutrów rybackich, kótre zostały przekazana jako dar od okolicznych rybaków.

W sezonie wakacyjnym organizowane są wystawy czasowe - należą do nich między innymi: historia mody i obyczajów plażowych, rybołóstwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, ryby akwariowe, sprzęt rybacki i inne. Do najciekawszych ekspozycji należy wystawa "Z lotu ptaka - wystawa dawnej fotografii lotniczej".

balticcliff - Latarnia Morska w Niechorzu Latarnia Morska w Niechorzu Tuż obok naszego obiektu mogą Państwo odwiedzić ten piękny zabytek rozwiń szczegóły

Latarnia Morska w Niechorzu jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w pasie nadmorskim. Corocznie odwiedzana jest przez wiele tysięcy osób oraz licznie fotografowana i opisywana na łamach wielu artykułów.

Ten niezwykle cenny zabytek powstał w XIX wieku a jej pierwsze uruchomienie miało miejsce w 1886 roku. W czasie działań wojennych pocisk artyleryjny zniszczył laternę, w której znajdowała się lampa i aparatura umożliwiająca świecenie latarni. W 1948 roku została ona odbudowana na podstawie starych oryginalnych dokumentów i oddana do użytkowania.

Widok Latarni w Niechorzu został również wykorzystany w wielu różnych filmach. Jednym z najbardziej uznanych polskich filmów jest "Beata", w którym zagrali Pola Raksa i Marian Opania.

Ciekawą informacją jest również budowa samego obiektu: 45 metrów wysokości, 37 km zasięgu światła. Wieża latarni została wybudowana z licowej cegły. W dolnej części ma przekrój czworokąta, natomiast w górnej ośmiokąta. Wierzchołek wieży wieńczy taras widokowy z balustradą, a na szczycie została umieszczona laterna, w której jako źródło światła wykorzystano aparat Fresnela I klasy.

HotelSystems
© 2018 - Baltic Cliff Apartments Spa & Wellness - wszelkie prawa zastrzeżone
HotelSystems